Kalmar DCG330-12
POA
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Kalmar DCG330-12
Year of manufacture
2024
Hours of use
986 h
Country
Denmark
Mascus ID
083BB2D3
DETAILS
Internal stock no.
3207
Maximum lift capacity
33,000 kg
Maximum lift height
4,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork carriage
Integral sideshift
Fork length
3,000 mm
Drive height
4,020 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Volvo TAD881VE
Other information
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 6940
Maskinbredde (mm): 3430
Gaffelbredde (mm): 300
Gaffeltykkelse (mm): 110
Førerpladsudstyr: Solgardin v/toprude|Læselampe|Bakkamera|Nappa sæde|12V/24V udtag|Frontkamera|Luftaffjedret sæde|Sædevarme|USB port|El-opvarmet sidespejle|Radio med højttalere|Aircondition|Panoramaspejl|A4 skriveplade|Digitalt instrument