Kalmar DCG160-12
450EURday
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Kalmar DCG160-12
Year of manufacture
2013
Hours of use
13,813 h
Machine location
Lempäälä, Pirkanmaa
Country
Finland
Mascus ID
36D725A3
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Maximum lift capacity
16,000 kg
Maximum lift height
4,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Condition info/guarantee
3 kk
Fork length
2,400 mm
Drive height
3,695 mm
Cabin
Closed cabin
Certificates
CE
Other information
- Asetinlaite keskikallistuksella
- Ilmastointi
- Keskusvoitelujärjestelmä
- Huollettu, tarkistettu ja fiksattu
- Takuu 3 kk
- Kysy edullinen leasingtarjous!
- Kuljetus saatavilla meidän kautta koko maahan.
RENTAL DETAILS
Price excl. VAT
Price incl. VAT(25.5%)