Kalmar DCG150-12
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Kalmar DCG150-12
Year of manufacture
2017
Hours of use
4,508 h
Machine location
BUNNIK
Country
Netherlands
Mascus ID
D86B6105
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Internal stock no.
35869
Maximum lift capacity
15,000 kg
Maximum lift height
2,500 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork length
2,000 mm
Drive height
2,950 mm