Kalmar DCG150-12
450EURday
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Kalmar DCG150-12
Year of manufacture
2016
Hours of use
7,314 h
Machine location
Lempäälä, Pirkanmaa
Country
Finland
Mascus ID
CE66457A
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Maximum lift capacity
15,000 kg
Maximum lift height
5,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Condition info/guarantee
6 kk
Fork length
2,500 mm
Drive height
4,195 mm
Cabin
Closed cabin
Transport weight
22,200 kg
Certificates
CE
Other information
- Haarukoiden levitys/kavennus- ja sivusiirtolaite
- Saatavilla myös muita haarukkakokoja
- Ilmastointi
- Huollettu, tarkistettu ja fiksattu
- Siisti ja vähän ajettu Kalmar
Kysy edullinen leasingtarjous!
RENTAL DETAILS
Price excl. VAT
Price incl. VAT(25.5%)