Kalmar DCD370-12
POA
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Kalmar DCD370-12
Year of manufacture
2005
Hours of use
28,990 h
Machine location
DALMINE
Country
Italy
Mascus ID
EC9C087C
DETAILS
Internal stock no.
75
Maximum lift capacity
37,000 kg
Maximum lift height
3,500 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Drive height
4,300 mm