Kalmar DCD250-12
POA
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Kalmar DCD250-12
Year of manufacture
2011
Hours of use
5,018 h
Country
Italy
General grade
Mascus ID
CDED06A1
DETAILS
Internal stock no.
UCM10359
Maximum lift capacity
25,000 kg
Maximum lift height
4,000 mm
Free lift
100 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork length
2,400 mm