Bulmor DQN50/12/40
Print
INFO
Product group
Sideloaders
Brand / model
Bulmor DQN50/12/40
Year of manufacture
2016
Hours of use
5,683 h
Machine location
Friedberg-Derching
Country
Germany
General grade
Mascus ID
5DD1557A
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Power type
Diesel
Internal stock no.
ANL1069450
Manufacturing / Serial number
ANL1069450
Maximum lift capacity
5,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,000 mm
Free lift
150 mm
Drive height
2,870 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,200 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Other information
- Fahrzeug: ohne Zusatzhydraulik
- Gabelträger
- Vollkabine mit Schiebetüren
- Heizung & Klima
- Partikelfilter integriert
- 5 x LED Arbeitsscheinwerfer vorne
- 2 x LED Rückfahrscheinwerfer hinten
- Beleuchtungsanlage mit Stand- und Fahrlicht, Bremslichter und Blinker
- Blitzleuchte
- Warnton bei Rückwärtsfahrt
- Spot hinten: BlueSpot
- Tischbreite: 1200 mm