Baumann GX70/14/50 ST
Print
INFO
Product group
Sideloaders
Brand / model
Baumann GX70/14/50 ST
Year of manufacture
2019
Hours of use
8,493 h
Machine location
BUNNIK
Country
Netherlands
Mascus ID
6B480F9F
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Power type
Diesel
Internal stock no.
35383
Maximum lift capacity
7,000 kg
Maximum lift height
5,000 mm
Drive height
3,520 mm
Lift mast
Duplex
Fork length
1,400 mm