UniCarriers 200DTFVXE895UMS
POA
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product group
Reach trucks
Brand / model
UniCarriers 200DTFVXE895UMS
Year of manufacture
2019
Hours of use
5,091 h
Machine location
Enschede
Country
Netherlands
Mascus ID
393EEA46
DETAILS
Internal stock no.
UE-441997
Manufacturing / Serial number
UMS225140
Maximum lift capacity
2,000 kg
Maximum lift height
8,950 mm
Drive height
3,523 mm
Fork length
1,150 mm
Battery brand
Celectric
Battery voltage
48 V
Battery capacity
620 Ah
Production country
Sweden
Certificates
CE
Other information
- Camera op het vorkenbord - Midistuur - Fingertip control - Bluespot - Hefstop zonder herstart (8000mm)