Jungheinrich ETV 325 DL GNE100-1253DZ
POA
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product group
Reach trucks
Brand / model
Year of manufacture
2018
Hours of use
12,953 h
Country
Germany
General grade
1
Mascus ID
281A2D3B
DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
N6527
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
12,530 mm
Free lift
4,000 mm
Drive height
4,870 mm
Lift mast
Triplex
Fork length
1,000 mm
Cabin
No cabin/Other
Tyre type
Cushion
Transmission
Drehstrom
Engine
Electric - ---
Transport weight
5,236 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2100 x 1350 x 4870 mm