Jungheinrich ETV 320 DL GNE115-1253DZ
POA
Brand / model
Year of manufacture
2018
Hours of use
15,250 h
Mascus ID
DECB1D19
Internal stock no.
Z9634
Maximum lift capacity
2,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
12,530 mm
Free lift
3,900 mm
Drive height
4,870 mm
Fork length
1,000 mm
Transport weight
5,137 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1950 x 1290 x 4870 mm