Jungheinrich ETV 320 DL GNE115-1151DZ
POA
Brand / model
Year of manufacture
2017
Hours of use
3,221 h
Mascus ID
D1F8229C
Internal stock no.
N3107
Maximum lift capacity
2,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
11,510 mm
Free lift
3,600 mm
Drive height
4,530 mm
Fork length
1,150 mm
Transport weight
4,807 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1900 x 1270 x 4530 mm