Jungheinrich ETV 320 DL GNE115-1088DZ
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product group
Reach trucks
Brand / model
Year of manufacture
2019
Hours of use
6,426 h
Country
Germany
General grade
1
Mascus ID
34278F07
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
N8948
Maximum lift capacity
2,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
10,880 mm
Free lift
3,500 mm
Drive height
4,320 mm
Lift mast
Triplex
Fork length
1,150 mm
Cabin
No cabin/Other
Tyre type
Cushion
Transmission
Drehstrom
Engine
Electric - ---
Transport weight
5,075 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1900 x 1300 x 4320 mm