Jungheinrich ETV 216i DL GNE115-842DZ
POA
Brand / model
Year of manufacture
2019
Hours of use
20,279 h
Mascus ID
12C49319
Internal stock no.
C3047
Maximum lift capacity
1,600 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
8,420 mm
Free lift
2,400 mm
Drive height
3,340 mm
Fork length
1,150 mm
Transport weight
3,910 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1850 x 1310 x 3340 mm