Jungheinrich ETV 216 DL GE115-710DZ
POA
Brand / model
Year of manufacture
2020
Hours of use
5,893 h
Mascus ID
30C3DB35
Internal stock no.
Z1062
Maximum lift capacity
1,600 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
7,100 mm
Free lift
2,250 mm
Drive height
2,900 mm
Fork length
1,150 mm
Engine
Electric - Elektro 8,5kW
Transport weight
3,618 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1950 x 1300 x 2900 mm