Jungheinrich ETV 214 DL KH GE115-650DZ
Brand / model
Year of manufacture
2012
Hours of use
8,194 h
Mascus ID
CED814D9
PRICING
Choose currency
Price
Internal stock no.
X5492
Maximum lift capacity
1,400 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
6,500 mm
Free lift
2,050 mm
Drive height
2,710 mm
Fork length
1,150 mm
Transport weight
3,453 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1750 x 1270 x 2710 mm