Jungheinrich ETV 214 DL GE115-872DZ
POA
Brand / model
Year of manufacture
2012
Hours of use
7,881 h
Mascus ID
402CDA10
Internal stock no.
Q2723
Maximum lift capacity
1,400 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
8,720 mm
Free lift
2,810 mm
Drive height
3,440 mm
Fork length
1,150 mm
Transport weight
3,625 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1750 x 1270 x 3440 mm