Jungheinrich ETV 112 GE115-650DZ
POA
Print
INFO
Product group
Reach trucks
Brand / model
Year of manufacture
2019
Hours of use
11,954 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
AF758CA1
DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
M3879
Maximum lift capacity
1,200 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
6,500 mm
Free lift
2,100 mm
Drive height
2,720 mm
Lift mast
Triplex
Fork length
1,150 mm
Cabin
No cabin/Other
Tyre type
Cushion
Transmission
Drehstrom
Engine
Electric - Elektro 6,0kW
Transport weight
3,055 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1800 x 1150 x 2720 mm