Jungheinrich EMC-B 10 115-57-154E
Print
INFO
Product group
Pedestrian stackers
Brand / model
Year of manufacture
2020
Hours of use
198 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
4BD122E5
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
U2607
Maximum lift capacity
1,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
1,540 mm
Free lift
1,540 mm
Drive height
1,970 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,150 mm
Cabin
No cabin/Other
Tyre type
Cushion
Transmission
Drehstrom
Engine
Electric
Transport weight
600 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1700 x 1480 x 1970 mm