Jungheinrich EJC 110 G115-57-250ZZ Li-Ion
Print
INFO
Product group
Pedestrian stackers
Brand / model
Year of manufacture
2018
Hours of use
1,386 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
1C3F6B83
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
I9334
Maximum lift capacity
1,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
2,500 mm
Free lift
1,200 mm
Drive height
1,700 mm
Lift mast
Duplex
Fork length
1,150 mm
Cabin
No cabin/Other
Tyre type
Cushion
Transmission
Drehstrom
Engine
Electric - Elektro 1,kW
Transport weight
713 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1800 x 800 x 1700 mm