Jungheinrich EJC 110 115-57-250ZT Li-Ion
Brand / model
Year of manufacture
2019
Hours of use
3,579 h
Mascus ID
1C4B236A
Internal stock no.
F9274
Maximum lift capacity
1,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
2,500 mm
Drive height
1,700 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,150 mm
Transport weight
733 kg
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 1700 mm