EP ESA121-M-1600
Brand / model
EP ESA121-M-1600
Year of manufacture
2024
Condition
New/unused,Rental possibility
Machine location
Raisio
Mascus ID
50FCF0A4
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
1,613 mm
Free lift
1,530 mm
Drive height
1,951 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,150 mm
Engine output
0.65 kW (0.88 hp)
Charger voltage
24 V
Charging current
15 A
Transport weight
490 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1760 x 826 x 1951 mm
Tekniset tiedot:
- Nostokyky 1200kg
- Pyörien laatu: Polyuretan
- Telipyörät
- Kääntösäde 1452mm
- Työkäytäväleveys: 2212 mm (kuorman pituus 1200 mm)
- Ajonopeus 4/4,5 km/h ( kuormattuna / kuormaamattomana )
Masto:
- 1613mm monomast
- Nostokorkeus 1613 mm
- Vapaa nosto 1530mm
- Maston korkeus maksimissa 1991 mm
- Rakennekorkeus 1951 mm
- Haarukkapituus 1150 mm
- Haarukkaleveys 570 mm
Runko:
- Kokonaispituus 1742 mm
- Kokonaisleveys 826 mm
- Paino akun kanssa 490 kg
Moottorit
- Ajomoottori 0,65 kW
- Nostomoottori 3 kW
Varusteet
- Huoltovapaa AGM-akku
- Akku 105Ah
- Laturi 24V