EP ESA121-2700
Print
INFO
Product group
Pedestrian stackers
Brand / model
EP ESA121-2700
Year of manufacture
2025
Condition
New/unused
Machine location
Raisio, Varsinais-Suomi
Country
Finland
General grade
Mascus ID
4A9F2A24
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Power type
Electric
Amount of previous owners
0
Maximum lift capacity
1,200 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
2,713 mm
Drive height
1,845 mm
Lift mast
Duplex
Fork length
1,150 mm
Engine output
0.65 kW (0.88 hp)
Condition info/guarantee
1 vuosi / 2000h
Battery capacity
105 Ah
Battery year of manufacture
Charger voltage
24 V
Charging current
15 A
Transport weight
700 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1760 x 826 x 1845 mm
Front tyres remaining
100
Rear tyres remaining
100
Certificates
CE
Attachments
-Virta-avain
-Akun varaustilan näyttö
Accessories
Battery charger
Sisäänrakennettu varaaja
Other information
Tekniset tiedot:
- Nostokyky 1200kg / 600mm
- Pyörien laatu: Polyuretan
- Telipyörät
- Työkäytäväleveys: 2240 mm (kuorman pituus 1200 mm)
Masto:
- 2700 mm duplex
- Nostokorkeus 2713 mm
- Maston korkeus maksimissaan 3160 mm
- Rakennekorkeus 1845 mm
- Haarukkapituus 1150 mm
- Haarukkaleveys 570 mm
Runko:
- Kokonaispituus 1760 mm
- Kokonaisleveys 826 mm
- Paino akun kanssa 700 kg
Moottorit
- Ajomoottori 0,65 kW/DC
- Nostomoottori 3 kW/DC
Varusteet
- Huoltovapaa AGM-akku
- Akku 2X12V / 105Ah
- Laturi 15Ah / 24V