Stabau S11-ZV25-360°
POA
Print
INFO
Product group
Material Handling - Others
Brand / model
Stabau S11-ZV25-360°
Year of manufacture
1999
Hours of use
3,817 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
7C8FA70D
DETAILS
Internal stock no.
K1388
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
500 mm
Lift mast
Other
Fork length
1,100 mm
Cabin
No cabin/Other
Transport weight
540 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1200 x 950 x 0 mm