Yale ERP20VT LWBV2180 2009
POA
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Yale ERP20VT LWBV2180 2009
Year of manufacture
2009
Hours of use
6,439 h
Machine location
3910 Neerpelt
Country
Belgium
General grade
Mascus ID
A0E6566B
DETAILS
Internal stock no.
2152
Manufacturing / Serial number
G807B01561G
Maximum lift capacity
2,000 kg
Distance of centre of gravity
500 mm
Maximum lift height
3,430 mm
Free lift
140 mm
Drive height
2,180 mm
Lift mast
Other
Fork length
1,200 mm