Still RX60-50/600
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Still RX60-50/600
Year of manufacture
2014
Hours of use
11,093 h
Condition
Remanufactured
Machine location
72622 Nürtingen
Country
Germany
Mascus ID
1886E521
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Manufacturing / Serial number
516990E00081
Maximum lift capacity
5,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,780 mm
Free lift
1,480 mm
Drive height
2,500 mm
Lift mast
Triplex
Fork length
2,400 mm