Linde E50HL/600
POA
Brand / model
Linde E50HL/600
Year of manufacture
2022
Hours of use
5,315 h
Condition
New/unused
Machine location
LEEUWARDEN
Country
Netherlands
Mascus ID
D6122806
DETAILS
Internal stock no.
12213
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
5,570 mm
Free lift
1,960 mm
Drive height
2,860 mm
Lift mast
Triplex / free lift
Fork length
2,400 mm
Battery voltage
80 V