Linde E50HL-01/600-388
Brand / model
Linde E50HL-01/600-388
Year of manufacture
2017
Hours of use
7,169 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
71F9DBF2
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
22763
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
5,080 mm
Drive height
3,400 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
2,400 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport weight
10,787 kg
Transport dimensions (LxWxH)
3130 x 2000 x 3400 mm