Linde E35H-01/600
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E35H-01/600
Year of manufacture
2017
Hours of use
16,797 h
Country
Netherlands
General grade
Mascus ID
4960DA0C
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
751
Maximum lift capacity
3,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,100 mm
Drive height
2,890 mm
Lift mast
Simplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 2890 mm