Linde E30HL-01/600
Brand / model
Linde E30HL-01/600
Year of manufacture
2022
Hours of use
7,258 h
Mascus ID
CEE54889
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
10074
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
3,195 mm
Free lift
150 mm
Drive height
2,400 mm
Lift mast
Simplex
Cabin
Overhead guard
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 2400 mm
Front tyres remaining
60 - 80%
Rear tyres remaining
40 - 60%