Linde E30HL-01/600
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E30HL-01/600
Year of manufacture
2023
Hours of use
667 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
BFC49CFD
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
15126
Maximum lift capacity
3,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
5,330 mm
Free lift
1,700 mm
Drive height
2,430 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Transmission
Doppelpedal
Engine
Electric
Transport weight
4,022 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2450 x 1250 x 2430 mm