Linde E30HL-01/600
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E30HL-01/600
Year of manufacture
2017
Hours of use
7,299 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
962700DE
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
9438a
Maximum lift capacity
3,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
7,480 mm
Drive height
3,174 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Closed cabin
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 3170 mm