Linde E30HL-01/600
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E30HL-01/600
Year of manufacture
2017
Hours of use
9,615 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
F8427289
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
9476a
Maximum lift capacity
3,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,095 mm
Free lift
150 mm
Drive height
2,800 mm
Lift mast
Simplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 2800 mm
Front tyres remaining
60 - 80%
Rear tyres remaining
40 - 60%