Linde E30HL-01/600-387
POA
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E30HL-01/600-387
Year of manufacture
2020
Hours of use
13,258 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
DDAD5B14
DETAILS
Internal stock no.
24347
Maximum lift capacity
3,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,190 mm
Drive height
2,710 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
2,400 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport weight
5,569 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2620 x 1350 x 2710 mm