Linde E30HL-01/600-387
POA
Brand / model
Linde E30HL-01/600-387
Year of manufacture
2020
Hours of use
13,133 h
Mascus ID
7358AB2D
DETAILS
Internal stock no.
24348
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,190 mm
Drive height
2,720 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
2,400 mm
Cabin
Closed cabin
Transport weight
5,570 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2620 x 1360 x 2720 mm