Linde E30HL-01/600-387
POA
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E30HL-01/600-387
Year of manufacture
2020
Hours of use
4,277 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
60329C9D
DETAILS
Internal stock no.
13370
Maximum lift capacity
3,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,780 mm
Free lift
1,500 mm
Drive height
2,350 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Overhead guard
Tyre type
Super elastic
Transmission
Doppelpedal
Engine
Electric
Transport weight
3,655 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2500 x 1230 x 2350 mm