Linde E30H-01/600-387-Li-Ion
POA
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E30H-01/600-387-Li-Ion
Year of manufacture
2018
Hours of use
11,802 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
A7E3735E
DETAILS
Internal stock no.
24033
Maximum lift capacity
3,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,520 mm
Drive height
2,865 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,200 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport weight
5,833 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2600 x 1230 x 2860 mm