Linde E25HL-01/600
Brand / model
Linde E25HL-01/600
Year of manufacture
2019
Hours of use
5,933 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
D7232E26
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
10790
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,830 mm
Free lift
150 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 0 mm
Front tyres remaining
40 - 60%
Rear tyres remaining
20 - 40%