Linde E25HL-01/600
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E25HL-01/600
Year of manufacture
2018
Hours of use
9,095 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
BDB6702B
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
10104
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
3,290 mm
Free lift
150 mm
Lift mast
Simplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 0 mm
Front tyres remaining
40 - 60%
Rear tyres remaining
40 - 60%