Linde E25HL-01/600-387
POA
Brand / model
Linde E25HL-01/600-387
Year of manufacture
2018
Hours of use
23,818 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
FCEE2F50
DETAILS
Internal stock no.
23705
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,570 mm
Drive height
2,865 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,200 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Pneumatic
Engine
Electric
Transport weight
4,930 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2600 x 1200 x 2860 mm