Linde E25H-01/600
POA
350PLNday
1,200PLNWEEK
3,800PLNmonth
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E25H-01/600
Year of manufacture
2013
Condition
Rental possibility,Reconditioned
Machine location
Zgierz
Country
Poland
General grade
1
Mascus ID
C4546AFC
DETAILS
Number of wheels
4
Full service history
Yes
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
5,330 mm
Free lift
1,645 mm
Drive height
2,415 mm
Lift mast
Triplex
Fork carriage
Fork spreading
Fork length
1,200 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Battery voltage
80 V
No. of steering wheels
2
No. of drive wheels
2
Transport weight
5,600 kg
Front tyre size
se
Rear tyre size
se
Accessories
Battery charger
3rd valve
Heater
RENTAL DETAILS
Price excl. VAT
Price incl. VAT(23%)