Linde E25H-01/600
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E25H-01/600
Year of manufacture
2017
Hours of use
6,969 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
7CBA7C50
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
9874c
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,095 mm
Lift mast
Simplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 0 mm
Front tyres remaining
20 - 40%
Rear tyres remaining
20 - 40%