Linde E25H-01/600
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E25H-01/600
Year of manufacture
2017
Hours of use
3,817 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
267A58F8
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
9899c
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,565 mm
Free lift
1,500 mm
Drive height
2,980 mm
Lift mast
Duplex
Fork length
1,200 mm
Cabin
Overhead guard
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 2980 mm
Front tyres remaining
80 - 100%
Rear tyres remaining
80 - 100%