Linde E25H-01/600
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E25H-01/600
Year of manufacture
2018
Hours of use
5,016 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
FEC4B38C
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
10124a
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,980 mm
Free lift
1,500 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 0 mm
Front tyres remaining
80 - 100%
Rear tyres remaining
60 - 80%