Linde E25/600-02
POA
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E25/600-02
Year of manufacture
2003
Hours of use
10,251 h
Condition
Rental possibility
Country
Netherlands
Mascus ID
E3F8C728
DETAILS
Internal stock no.
20569
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
8,200 mm
Drive height
3,550 mm
Lift mast
Triplex
Fork carriage
Sideshifter
Fork length
1,200 mm