Linde E16/386-02 EVO
POA
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E16/386-02 EVO
Year of manufacture
2018
Country
Denmark
Mascus ID
DETAILS
Internal stock no.
Maximum lift capacity
1,600 kg
Maximum lift height
3,140 mm
Drive height
2,120 mm
Fork length
1,600 mm
Engine
El, 2x4,6 kW AC