Linde E16/386-02 EVO
POA
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E16/386-02 EVO
Year of manufacture
2018
Country
Denmark
Mascus ID
FB2A16A1
DETAILS
Internal stock no.
Maximum lift capacity
1,600 kg
Maximum lift height
4,780 mm
Drive height
2,170 mm
Fork length
1,600 mm
Engine
El, 2x4,6 kW AC