Hangcha CPD25-XD6-SI21 Elektro-Stapler
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Year of manufacture
2023
Hours of use
70 h
Condition
Used
Country
Germany
Mascus ID
040E14C2
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
8254
Maximum lift capacity
2,500 kg
Maximum lift height
5,000 mm
Drive height
2,370 mm
Engine
Elektro
Other information
- Tragfähigkeit: 2.500 kg, Lastschwerpunkt: 500 mm, Hubhöhe: 5.000mm, Freihub: 1.595 mm, Bauhöhe: 2.366 mm, Antrieb: Elektro, Gabelzinken LxBxS: 1.220 x 100 x 45 mm, Gabelträgerbreite: 1.038 mm, Batterieleistung: 80 / 202 VAh, Fahrmotorleistung: 11 kW, Hubmotorleistung: 21 kW, Zinken in Breite verstellbar