Linde H80D-03/900
POA
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Linde H80D-03/900
Year of manufacture
2017
Hours of use
2,409 h
Condition
Remanufactured
Machine location
32832 Augustdorf
Country
Germany
General grade
Mascus ID
52C1720D
DETAILS
Internal stock no.
HF2460
Manufacturing / Serial number
BR 396
Maximum lift capacity
8,000 kg
Maximum lift height
4,850 mm
Free lift
1,760 mm
Lift mast
Triplex
Distance of centre of gravity
900 mm
Fork length
2,400 mm
Drive height
2,970 mm