Linde H80D-03/900-EVO (M)
Brand / model
Linde H80D-03/900-EVO (M)
Year of manufacture
2019
Hours of use
2,303 h
Mascus ID
F2C558FB
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
13897
Maximum lift height
4,400 mm
Free lift
1,550 mm
Lift mast
Triplex
Distance of centre of gravity
900 mm
Tyre type
Super elastic
Drive height
2,860 mm
Cabin
Closed cabin
Transmission
Hydrostat-Doppelpedal
Engine
Diesel - 4 Zylinder Deutz
Front tyre size
Rear tyre size
Transport weight
14,460 kg
Transport dimensions (LxWxH)
3750 x 2230 x 2860 mm